Регионално управление на образованието-Търговище проведе тържествена церемония за връчване на наградата "Митрополит Андрей".Отличието се присъжда на педагогически специалисти ,които са допринесли за развитието на регионалната образователна система през 2024/2025г.
За прилагане на ефективни иновативни форми и методи в образователния процес и използване на съвременни дигитални инструменти и платформи в образователно-възпитателния процес от ДГ№8"Слънце"-гр.Търговище, бе наградена с грамота г-жа Валерия Алдинова Ямболиева-ст.учител.
За системно ползотворно сътрудничество и изграждане на ефективни връзки с родителската общност, като включва семействата в училищни инициативи и доброволнически дейности, от ДГ№8"Слънце"-Търговище, бе наградена г-жа Красимира Христова Александрова-ст.учител в разновъзрастова група с.Голямо ново към ДГ№8"Слънце"-гр.Търговище.