"Урок по родолюбие " се проведе в двора на детската градина, организиран от учителките на децата от четвърта възрастова група-г-жа Тотка Дончева-ст.учител и г-жа Светла Которова-учител.Съвместно с родителите и децата, организирахме този празник, за да покажем как формираме гражданско съзнание и граждански добродетели у децата, какви символи и ритуали съпътстват дейността на детската градина , как възпитаваме децата в умения и готовност за отговорно гражданско поведение, да изградим у децата родолюбиви чувства, да поставим основите за разбирането на фолклора и фолклорната обредност ; а у родителите -проява на национално самочувствие и удовлетвореност от участието им в инициативи, организирани от детската градина.Да се предават и съхраняват българските обичаи и традиции и непреходните ценности и добродетели на нашия народ!