ДГ №8 Слънце
Детска градина в гр. Търговище

Екип

Общата численост на персонала в ДГ№8”Слънце”-гр.Търговище за учебната 2022/2023г.  е 27,5 души. 

Длъжностнитенива в детската градина със съответните квалификационно-образователни изисквания за длъжностите, са както следва: 

I. Педагогическиперсонал: 

1. Педагогическиспециалисти с ръководнифункции:

  • директор

2.Педагогически специалистивключва:

  • учител, старшиучител

II.Непедагогически персонал включва: 

1.  Помощно – обслужващ:

  • завеждащ административна служба, счетоводител, помощник-възпитател 

2. Работници:

  • огняр, работник кухня/разливочна, чистач 

Педагогически персонал‐ 13души, от тях:

  • 1 директор
  • 12 детски учители, от които 9 старши учители ,3 учител

Непедагогически персонал – 10,5души  и Медицински персонал – 1, от тях

  • 1 медицинска сестра, обслужваща ДГ.

Възраст:

  • Средната възраст на педагогическия персонал е 47 години.
  • Средната възраст на помощно – обслужващ персонал е 45 години.
  • Средната възраст на медицинския персонал е 55 години.
  • Образователен ценз:

1. Педагогически персонал:

  • с висше образование, с образователно ‐ квалификационна степен ‐магистър ‐ 9; с V ПКС 4; с IV ПКС 2; с III ПКС‐0; с II ПКС‐ 2;
  • с висше образование, с образователно ‐ квалификационна степен ‐ бакалавър‐ 3;
  • с образователно‐ квалификационна степен –специалист/проф.бакалавър – 1 ;

2. Непедагогически персонал:

  • средно специално образование – 3
  • основно образование ‐1
  • средно общо ‐7

 Списък на служителите от ДГ№8“Слънце“-гр.Търговище

  1. Севдалина Минчева Михова-Директор
  2. Валя Генова Василева-Старши учител
  3. Вера Леонидова Миланова-Старши учител
  4. Адриана Христова Гроздева-Старши учител
  5. Марияна Желязкова Атанасова-Старши учител
  6. Светлана Илиева Савова-Старши учител
  7. Лейля Билялова Хюсеинова-Старши учител
  8. Гюлтен Халилова Юсеинова- Старши учител
  9. Тотка Дончева Цонева-Старши учител
  10. Валерия Алдинова Ямболиева-Старши учител
  11. Селин Мустафова Ахмедова/Станислава Кънчева Стоянова-Учител
  12. Красимира Христова Александрова-Старши учител,група с.Голямо ново
  13. Хафизе Мусова Чолакова- Учител,група с.Голямо ново
  14. Светлана Станчева Гинева-Счетоводител
  15. Светла Живкова Вълкова-ЗАС/Силвена Миркова-Стоянова
  16. Йордан Димитров Стоилов-огняр
  17. Валя Станкова Господинова-Помощник възпитател
  18. Симеонка Вълчева-Помощник възпитател
  19. Красимира Георгиева Иванова-Помощник възпитател
  20. Цветелина Илчева Петрова-Помощник възпитател
  21. Златка Димова Борисова-Помощник възпитател
  22. Донка Димитрова Михалева-Помощник възпитател група с.Голямо ново
  23. Наталия Мадленова Гайтанджиева-Чистач,група с.Голямо ново
  24. Росица Найденова Димова-Работник  кухня/разливочна
  25. М.С.Садифе Хасанова Пенчева-Медицински специалист 
  26. Илия Светлозаров Илиев-психолог по Проект АПСПО
  27. Радка Петкова Николова-логопед по Проект АПСПО
  28. Ганка Георгиева Иванова-помощник възпитател по Проект АПСПО